ایمان شیخ انصاری
ایمان شیخ انصاری
زمینه همکاری : استاد دوره
متولد
  • بیوگرافی :

    ایمان شیخ انصاری طراح و پژوهشگر نا رشته‌ای (antidisciplinary) است. وی دارای مدرک کارشناسی ارشد انرژی و معماری است. وی هم‌اکنون به دنبال توسعه فضای راه‌حل از طریق راهبری نظرات در یک پلتفرم طراحی است، در این راستا در سال ۱۳۹۶ اقدام به بنیان‌گذار پلتفرم نول کرده است و به پژوهش پیرامون رابط ‌ها و رسانه‌های تعاملی می‌پردازد.

    او در دوره کارشناسی به انجام فعالیت‌های مختلف در رابطه با ساخت دیجیتال پرداخت و دوره‌های برنامه‌ریزی میکروکنترلرها (۱۳۹۲) و کشف دوباره زبان ساخت شرقی (۱۳۹۳) را در دانشگاه تهران به پایان رساند. او در سال‌های ۹۵-۱۳۹۴ به پژوهش در مبانی پایداری اجتماعی پرداخت. نتیجه این پژوهش‌ها در پایان‌نامه کارشناسی او پیرامون معماری پس از بحران با موضوع بازسازی یکی از محلات حلب سوریه مشهود است، در همان سال به‌عنوان استعداد درخشان در دوره کارشناسی توسط وزارت علوم و تحقیقات شناخته شد. پایداری زیست‌محیطی موردتوجه او در کارشناسی ارشد قرار گرفت. در سال ۱۳۹۷ او دوره طراحی شهری زیست‌محیطی با رویکرد انرژی محور را زیر نظر هادی تهرانی به پایان رساند و در همان سال گواهی پایداری شهری را از آکادمی توسعه پایدار اخذ کرد. مجموع این پژوهش‌ها منجر به پایان‌نامه‌ای تحت عنوان طراحی مسکن پایدار ایران با رویکرد سفارشی‌سازی انبوه باراهنمایی محمود گلابچی شد.

     در کنار فعالیت‌های دانشگاهی ایمان تاکنون اقدام به برگزاری کلاس‌ها مختلفی پیرامون نرم‌افزار راینو و افزونه‌های آن کرده است و در سال‌های اخیر به تدریس دانشگاهی دوره‌های شبیه‌سازی انرژی می‌پردازد. وی در سال ۱۳۹۷ اقدام به همکاری برای شکل‌دهی مجموعه دانش‌بنیان E-Pedia با رویکرد مشاوره پایدار برای معماری ایران کرد، از دستاوردهای این مجموعه می‌توان به بازتعریف شاخص‌های پایداری معطوف به بستر ایران اشاره داشت. وی همچنین در ارتباط با دفاتر مختلف در پروژه‌های همچون بررسی محیطی برج اداری رویال، مجموعه هتل‌های دیزین و بیمارستان آتیه در کنار پروژه‌های فردی خود مشارکت داشته است.

دوره هایی که با ما بوده اند