درآمدی بر: تئوری معماری معاصر

درآمدی بر: تئوری معماری معاصر
وضعیت دوره
اتمام دوره
درآمدی بر: تئوری معماری معاصر
  • مهلت ثبت نام ۱۳۹۷/۰۲/۲۰
  • تاریخ شروع ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  • تاریخ پایان ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  درآمدی بر: تئوری معماری معاصر
  • طول دوره 6 جلسه
  • مدت هر جلسه 3 ساعت
  • روزهای برگزاری شنبه - چهارشنبه
  درآمدی بر: تئوری معماری معاصر


  هدف دوره:
  سای آرک، یکی از پیشروترین مدارس معماری دنیا، لابراتواری است که در تولید گفتمان و پیشبرد مرزهای دیسیپلین معماری، نقش پررنگی داشته است. بیش از چهل سال است که این مدرسه، مکانی برای تجربه های معماری در عالی ترین سطح بوده و نسل های مختلفی از معماران برجسته را تربیت کرده است. استادان این موسسه که بیشترشان با مدلِ معاصرِ معمار تئوریست آموزگار منطبق اند، نقش مهمی در شکل دادن به فرهنگ معماری و فرهنگ به طور کلی، داشته اند.
  در آمدی بر تئوری معماری معاصر یک دوره ی پیشرفته ی تئوری است که به گفتمان معماری معاصر لحظه ی اکنون؛ همین حالا می پردازد. این دوره با تمرکز بر کار بعضی از معماران حاضر در سای آرک، متن های مرتبط با کار آن ها را مورد مطالعه قرار می دهد و از خلال آن ها دریچه ی کوچکی می یابد تا به لحظاتی از جهان معاصرِ معماری ۲۰۱۴ تا امروز  نگاه کند؛ لحظاتی که بازتاب دهنده ی خرده گفتمان هایی هستند که به گفتمان بزرگ تر معماری در سطح مدرسه، لس انجلس، کالیفرنیای جنوبی، ایالات متحده و دنیا شکل می دهند.
  این دوره برای دانشجویان سال آخر کارشناسی و دانشجویان دوره های ارشد و دکترا مناسب است.
   
  پویان روحی دانش آموخته ی رشته ی معماری از دانشگاه آزاد قزوین (۲۰۰۵) است.
  او در سال ۲۰۱۲ برای دورهی کارشناسی ارشد به موسسه ی پرت رفت و در آنجا زیر نظر ویلیام مک دانلد، مانوئل د لاندا، کاترین اینگراهام و ...به تحصیل پرداخت.
  او در سال ۲۰۱۳ به موسسه ی معماری کالیفرنیای جنوبی (سای آرک) رفت و در دوره ی تحصیلات تکمیلی (ESTm) زیر نظر جفری کیپنس، هرنان دیاز آلونسو، پیتر تستا، اندرو زاگو، مارسلین گئو و...به پژوهش در طراحی و تئوری مشغول شد.
   از وی تا کنون کتاب های باهاوس (نشر خاک، ۲۰۰۷)، تئوری معماری پست مدرن (کتابکده ی کسری، ۲۰۱۴)، روایت های آوانگارد (کتابکده ی کسری، ۲۰۱۵)، بدون سایت (با همکاری شانای ظهرابی، کتابکده ی کسری، ۲۰۱۶) و ابرانتقادی (کتابکده ی کسری، ۲۰۱۶) منتشر شده اند و تئوری معماری معاصر، تام ویسکامب (از مجموعه ی یکصد طراح، با همکاری شانای ظهرابی) و النا مانفردینی (از مجموعه ی یکصد طراح) در دست انتشارند. 

  قیمت دوره آزاد
  0 ریال

  زمان ثبت نام به پایان رسیده است.