سخنرانی پارمیس بحیرایی

سخنرانی پارمیس بحیرایی
وضعیت رویداد
اتمام
سخنرانی پارمیس بحیرایی
  • مهلت ثبت نام ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
  • تاریخ شروع ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  • تاریخ پایان ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
  سخنرانی پارمیس بحیرایی
  محل برگزاری
  کانون معماران معاصر
  سخنرانی پارمیس بحیرایی

  معرفی پروژه Les Etoiles | Jean Renaudie
  ‎یکی از پروژهای نمادین شهرسازی نوین

  در این نشست پارمیس بحیرایی به معرفی بازسازی و مرمت مرکز شهر Ivry-sur-Seine به عنوان یکی از پروژه های نمادین شهرسازی نوین در حومه ی شهر پاریس به کمک فیلم می پردازد.

  این پروژه که یکی از آثار مهم شهرسازی در سطح بین المللی شناخته شده است؛به مدت ۲۵ سال ، بین سال های ۱۹۶۳ تا ۱۹۸۸ توسط دوتن از آرشیتکتهای مهم و آرمانگرای آن دوره, به نامهای Jean Renaudie و همسرش  René Gailhoustet اجرا شد.
  پارمیس بحیرایی در سال ۲۰۱۶ به دنبال یک دوره فیلم سازی ، به بررسی و مطالعه دوباره یکی از بناهای مجموعه در قالب یک فیلم کوتاه ۱۳ دقیقه ای پرداخت. ساخت این فیلم کوتاه ابزار کمکی مهمی برای شناسایی بهتر این مجموعه ی مسکونی ،اداری ، تجاری و تحولاتش از گذشته تا به امروز می باشد .درک فضایی ، شناخت و تحولات پروژه با گذشت زمان, تغییرات عوامل محیطی و اجتماعی و تجسم آینده ی این پروژه ی آوانگارد در قالب یک تجربه سینمایی مستند از اهداف ساخت این فیلم بوده است.
  بعد از معرفی این مجموعه از طریق معرفی آن در بستر تاریخی طراحی ساختمانهای مسکونی در فرانسه) با آرشیو کاملی از عکس و پلان( و شناخت تاثیرات آن در دیگر پروژهای مسکونی و شهرسازی نمایش این فیلم کوتاه، بهانه ای است برای بحث و گفتگو پیرامون این پروژ ٔه آرمانگرا و آنچه امروز از آن باقی مانده است.

  برگزارکننده
  کانون معماران معاصر
  قیمت آزاد
  0 ریال

  زمان ثبت نام به پایان رسیده است.