طراحی و ساخت محصول برای یک معماری

طراحی و ساخت محصول برای یک معماری
وضعیت دوره
اتمام دوره
طراحی و ساخت محصول برای یک معماری
  • مهلت ثبت نام ۱۳۹۷/۰۸/۲۰
  • تاریخ شروع ۱۳۹۷/۰۸/۲۱
  • تاریخ پایان ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
  طراحی و ساخت محصول برای یک معماری
  • طول دوره 10 جلسه
  • مدت هر جلسه 5 ساعت
  • روزهای برگزاری دوشنبه و چهارشنبه
  طراحی و ساخت محصول برای یک معماری
  محل برگزاری
  کانون معماران معاصر
  طراحی و ساخت محصول برای یک معماری

  طراحی صنعتی همه جا حضور دارد گویی در هوایی که تنفس می کنیم شناور است،امروزه طراحی صنعتی مانند هنر، ادبیات، سینما و موسیقی در صفحات فرهنگی مجلات حضور پر رنگی یافته است، در گذشته طراحان (به استثنای طراحان مد) از شهرت جهانی چندانی برخوردار نبوده اند اما امروزه شهرت آنها همپای ستارگان موسیقی و سینما رشد کرده است.

  با توجه به تعریف عمومی دیسیپلین که شکلی است از دانش درباره ی خودش و درباره ی دنیا که دارای تاریخ و تئوری هایی است و نهادهایی آنرا پشتیبانی و تدریس می کنند.این طور به نظر می آید که کار بردن واژه ی دیسیپلین برای طراحی صنعتی مفهوم تر دقیق تر و صادقانه تر از دیگر واژه هایی نظیر رشته و گرایش برای آن باشد.

  حال برای اینکه به دیسیپلین طراحی صنعتی بعد انضمامی دهیم و از حالات انتزاعی آن بکاهیم و به آن به چشم حرفه نگاه کنیم و آنرا قابل لمس کنیم به آن مختصات جغرافیایی و زمانی می دهیم،کی؟وکجا؟

  ایجاد پیش زمینه ها ی گذار دیسیپلین طراحی صنعتی در همینجا(ایران) و همین اکنون(حال معاصر) از بعد انتزاعی به انضمامی.

  یکی از نکات حائز اهمیت دور بودن ما از تمام دیسیپلین های جهانی است (به سبب شرایط تاریخی سیاسی اجتماعی...) حال در این انزوای گریز ناپذیر نکته ی مهم تر این است که هنر ادبیات ایران برخلاف اروپا تاریخ مند و زمان مند نبوده این بی توجهی به تاریخ نگاری در هنر ایران از توجه به لحظه و دم می آید، صرفا آن بخش از گذشته را مهم می شماردند که در لحظه اکنون حضور داشته باشد و از گذشته غایب حفاظت نمی کردند،در هنر ایران همواره نوعی بی اعتنایی به آرشیو و بایگانی به چشم می خورد حتی امر جاوید هم باید زنده و حاضر می بود تا اهمیت داشته باشد.

  پس مکتوب نبودن تاریخ و تئوری های این شکل از دانش (طراحی صنعتی) در فرهنگ ایرانی دلیل بر عدم وجود غنای ریشه ی حرفه ها و هنر های آن نیست کمااینکه آثار و تکنیک های به جا مانده از ادوار مختلف در طراحی و ساخت محصولات در ایران گواهی بر این مدعاست.

  تمامی موارد ذکر شده در بالا و بسیار موارد مهم دیگر که از ذکر انها چشم پوشیدیم،در این باب بهانه ای شد جهت تعریف مجموعه ای از ورک شاپ های مرتبط با رویکردی رادیکال و غیر محافظه کار در طراحی و ساخت محصولات،و با توجه به یکی از تعاریف رادیکال به این معنی که امر رادیکال فرضیه اصلی اش به روی این فرضیه باز است که فرضیه ی اصلی اش می تواند کاملا اشتباه باشد! پس بدون ترس از اشتباه کردن در فضای بینا رشته ای به آموزش و یادگیری و ارتقا تئوری ها،روش ها، تکنیک ها،ابزارها،...طراحی و ساخت محصولات با صورت مساله های مختلف اما مرتبط هدفمند می پردازیم.

  تجربه نشان داده است که پروسه زمانی پروژه های واقعی طراحی محصول در بازه زمانی یک الی دو هفته به صورت تمام وقت تیم طراحی را در گیرد کرده تا به نتیجه ی قطعی برسد. با توجه به همین واقعیت ما به منظور درک و لمس شرایط واقعی انجام پروژه طراحی محصول برای هنرجو این دوره را به صورت وررک شاپ دو مرحله ای طراحی و ساخت تعریف کرده ایم که جلسات اولیه طراحی است که به شرح ان خواهیم پرداخت و جلسات نهایی که با توجه به شرایط پیش بینی نشده ی ساخت امکان طولانی شدن آن وجود دارد.

  پیش نیاز شرکت در این دوره آشنایی مقدماتی با مقوله ی طراحی و شناخت حد اقلی از یکی از نرم افزارهای مدسازی می باشد.

  با توجه به اینکه معماران همواره یکی از مشتریان اصلی استودیوهای طراحی و ساخت صنعتی محصولات هستند و طیف زیادی از محصولات مشمول پروژه های معماری است(از قبیل لایتینگ یا فرنیچریا...) و بستری که ما این وررک شاپ را در آن تعریف میکنیم جزئی از دیسیپلین معماری و معماران می باشد ،موضوع این دوره طراحی محصول برای یکی از پروژه ها معماری معاصر ایران است که معمار آن در قید حیات باشد تا این امکان را به ما دهد که خروجی پروژه ی نهایی را از دیدگاه کارفرمای واقعی آن ببینیم و آنرا از بعد انتزاعی خارج کنیم در واقع پروژه ای واقعی با کارفرمایی وا قعی و شرایط طراحی و ساخت واقعی


  برگزارکننده
  کانون معماران معاصر
  قیمت دوره آزاد
  16,000,000 ریال

  زمان ثبت نام به پایان رسیده است.