میزان سیتی

میزان سیتی
وضعیت دوره
اتمام دوره
میزان سیتی
  • مهلت ثبت نام ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
  • تاریخ شروع ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
  • تاریخ پایان ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
  میزان سیتی
  • طول دوره 20 جلسه
  • مدت هر جلسه 4 ساعت
  • روزهای برگزاری شنبه20-16 دوشنبه20-16 پنج شنبه13-9
  میزان سیتی

  هدف از برگزاری دوره:

  در فضای عمومی کنش جمعی شهروندان در مواقعی شکلی آرایش شده به خود می گیرد و در شکلی نمایشی مستقر می شود. برخی از این کنش ها کاملا خود جوشند و بعضی از آنها در ایجاد نوعی معاصر از آیین های سنتی شکلی شهری به خود گرفته اند. در آنها افراد در چیدمان مشخصی نسبت به هم قرار می گیرند و آرایش بین پرفورمر/شهروندان و تماشاگر/شهروندان به پرفورمنسی دو سویه تبدیل می شود. و فضاهای شهری به عنوان یک صحنه، بستری برای این پرفورمنس ها می شود. به تعبیری زیست شهری تبدیل به تئاتر و شهر صحنه نمایش شهروندان می شود.
    این لابراتوار به صورت تجربی سعی دارد با پرسش از این وضعیت و با پرداختی میان رشته ای بین پرفورمنس و معماری این موضوع را مطالعه کند و با رفت و برگشتی مدام از موضع معماری به موضع نمایشی دست به بازتعریف فضای شهری بزند؛ به این معنی که با فهم روایت های زیست شهری و با بیرون کشیدن ویژگیها و هویت هر مکان و بررسی آن در حوزه های ادبیات تئاتر پرفورمنس موسیقی جامعه و شهر به یک چیدمان معماری و پرفورمنس دست یابد .

  درباره متد:

  دانشجویان می آموزند چطور مشاهده شخصی خود از اتفاقات نمایشی شهری را توسط مدارک تحلیلی و بصری معرفی کنند. هر گروه باید روشی برای ارائه مطالعه خود ابداع کند. این روش می تواند بیان مطالعه از طریق بازنمایی و تصویرگری و تحلیلهای بین رشته ای باشد . همچنین می تواند بیان اکسپرسیو  توسط  یک مدیا در پیش گرفته شود. هر گروه برای  قرارگیری چیدمان  خود در فضای مشخص شهری تزی ارائه می کند و در طی دوره آن را عملی می کند.

  سخنرانان :

  باوند بهپور- مهسا محب علی- گلرخ نفیسی- آرش مظفری- امیرحسین طاهری- امیرحسین یزدانی- نگار فرجیانی- نوید پورمحمدرضا- سانتی اورتیز- گروه نمایش آو


  برگزارکننده
  کانون معماران معاصر
  قیمت دوره آزاد
  25,000,000 ریال

  زمان ثبت نام به پایان رسیده است.