ورکشاپ DELTA-Z

ورکشاپ DELTA-Z
وضعیت دوره
اتمام دوره
ورکشاپ DELTA-Z
  • مهلت ثبت نام ۱۳۹۸/۰۲/۰۶
  • تاریخ شروع ۱۳۹۷/۰۲/۲۰
  • تاریخ پایان ۱۳۹۸/۰۲/۰۶
  ورکشاپ DELTA-Z
  • طول دوره جلسه
  • مدت هر جلسه ساعت
  • روزهای برگزاری
  ورکشاپ DELTA-Z

  دوره عملی – آموزشی دلتا زد

  در معماری گذشته ایران، نقوش و هندسه‌های تزئینی، همواره پیشرفت‌ها و دستآوردهای خارق‌العاده‌ی علمی، بخصوص در علم ریاضیات را همراهی کرده و به آن‌ها نمود مادی و واقعیت بخشیده‌اند. در طراحی این تزئینات، ساده‌ترین عملیات هندسی، مثل چرخش و تقارن، با مفاهیم حسابی مانند تکثیر، گسترش، آرایه، تکرار، سری و .. درآمیخته‌اند و محصولاتی کنترل شده بوجود آورده‌اند که پیچیدگی شگفت‌انگیزی دارند. این نقوش، غیر متمرکزند، به این معنا که لزوما دارای مبدا مشخصی نیستند و نتیجتا می‌توانند تا بی‌نهایت تکرار شوند.
  جدای از کمال و پختگی هندسی، نمود مادی آن‌ها در قالب یک سطح کاشی‌کاری شده، همواره به جهت اجرا و کارایی خیلی ساده بوده است، و پیشرفت‌های تکنولوژیکی دوران معاصر، ما را به بازاندیشی این داده‌ها فرا می‌خواند.
  پیچیدگی، هوشمندی و نظام‌مند بودن، می‌توانند این طرح‌ها را به سوی تبدیل شدن به ساختاری سلولی در سه بعد هدایت کنند. می‌توان با واکاوی پیچیدگی‌های اینگونه از ساختارهای قانونمند، آن‌ها را در راستای افزایش کارایی، برنامه‌ریزی کرد.
  در طول این دوره آموزشی، قصد داریم تا با بکارگیری از متدهای رایانشی، شامل روش‌های پارامتریک طراحی، قابلیت‌های مختلف هندسی را در مراحل مختلف بررسی کنیم. شرکت‌کنندگان در طول دوره، مفاهیم مرتبط با تنظیم و منطبق‌سازی -به یاری شبیه‌سازی‌های دیجیتالی که منجر به بهینه‌سازی رفتار سازه‌ای می‌شوند- را فرا خواهند گرفت.
  حرفه‌ی معماری، فعالیتی جمعی است، تلاشی است برای ایجاد شناختی بهتر از فضای پیرامون. به همبن منظور، شرکت‌کنندگان در قالب گروه‌های خود، به تحقیق، ارائه پروپوزال‌های دیجیتال، و ساخت ماکت‌های نمونه خواهند پرداخت. بوسیله این تمرین‌ها، شرکت‌کنندگان درک سازماندهی فضایی را خواهند آموخت که در نهایت منجر به برنامه‌ریزی فضای معماری خواهد شد.
  این دوره تطبیق نقوش اسلامی بر مقیاس ساختمانی را مورد بررسی قرار خواهد داد. در این راستا از دو متریال اصلی استفاده خواهد شد. یک مصالح سخت برای بدست آوردن پایداری سازه‌ای و یک متریال نرم برای استفاده به عنوان پوسته یا پوشش سازه پایانی. برای هر دو این مسائل، از مصالح بومی و روش‌های در دسترس استفاده خواهد شد. این نوع تحقیق بر نحوه استفاده از مصالح، کلید اصلی پیشبرد طراحی هسته این سیستم هاست.
  محصول نهائی این دوره سازه‌ای در مقیاس واقعی با ابعاد حدودی ۱۰ در ۱۰ متر خواهد بود که در آخرین شب این دوره آموزشی، رویدادی عمومی در آن برگزار خواهد شد.

  قیمت دوره آزاد
  0 ریال

  زمان ثبت نام به پایان رسیده است.