تومان ۶,۵۰۰,۰۰۰

نام دوره :

روایت عکاسانه

مدرس :

پرهام تقی‌اف

شروع برگزاری:

نیمه اول مرداد

ساعت برگزاری:

۱۴ الی ۱۷

تعداد جلسات :

۱۲ جلسه

روایات عکاسانه در قالب هنر معاصر به نوعی درگیر فرآیند رمزگذاری و رمزگشایی است که بعضا ریشه در کنجکاوی‌های زمینه‌ای و پژوهش‌های نشانه‌شناسانه و میان‌رشته‌ای دارند.
عکس‌ها همانند سایر تصاویر مثل نقاشی و طراحی و… از طریق استفاده از تکنیک‌ها روایت می‌کنند. با این حال، در عکاسی استراتژی‌های به‌کار‌رفته برای روایت‌گری اغلب پشت فوری بودن تصاویر و روش‌های تولید آن‌ها پنهان می‌شوند. اما نه تنها باید در رویارویی با عکس‌ها آنها را به عنوان بازی فعال یک زبان بصری در نظر بگیریم بلکه باید توجه داشته باشیم که مفاهیم و معانی در عکس‌ها از طریق ارتباط اجتماعی و روانی بین مولف و مخاطب و در زمینه ایجاد می‌شوند و فرضیات در این ارتباط اغلب هنگام پردازش و خوانش تصاویر در حال بازی هستند.
در کارگاه روایت عکاسانه تلاش خواهیم کرد که با تکیه و به کارگیری مفاهیم و طرح تمرین‌های کاربردی و فراگیر، امکانات و تجربیات لازم برای توانمندسازی شرکت‌کنندگان در کشف کنجکاوانه ایده‌ها و دیدگاه‌های جدید و همچنین انتقال روایت‌هایشان در زمینه‌های گوناگون را از طریق عکاسی فراهم کنیم.

▪️جلسه اول و آخر به صورت حضوری در کانون معماران معاصر برگزار می‌شود، مابقی جلسه‌ها به صورت آنلاین در پلت‌فرم گوگل‌میت برگزار می‌گردد.
▪️در صورت تمایل به پرداخت اقساط با شماره 09930718037 تماس بگیرید.

کامنت ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “روایت عکاسانه”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره های مرتبط

تهران، میدان آزادی، بزرگراه لشگری، کارخانه نوآوری آزادی، کارگاه هفت‌و‌هشت، کانون معماران معاصر


شماره تماس : ۰۹۹۳۰۷۱۸۰۳۷
کد پستی : ۱۴۶۶۷۱۳۸۴۴
ایمیل واحد آموزش education@caai.ir
ایمیل کانون : info@caai.ir