سلسله نشست‌های مربوطیت/ Relevancy | فصل دوم

کیوریتور : علیرضا تغابنی / سعید احمدیان / امیر نجفی

معناها از خلال روابطی که میان چیزهای گوناگون می‌سازیم، تولید می‌شوند. موضوعیت هر چیز، وابسته به شبکه‌ای از روابط است که آن را احاطه کرده‌. در دوره‌ی یکم رویداد‌های مربوطیت، پی بردیم که هر هفت هنرمند دعوت‌شده، به «پژوهش» در شکل‌های مختلفش توجه ویژه‌ای نشان می‌دهند. هم‌چنین، «فقدان» و «کار بر روی لحظه‌ای از واقعیت_ چه لحظه‌ای مهم و تاریخی و یا لحظه‌ای روزمره و نامرئی- » از رویکردهای این هنرمندان در مواجهه با شرایط است.
در دوره‌ی دوم رویداد «مربوطیت»، بر اینجا و اکنون تاکید بیشتری می‌کنیم و از هفت هنرمند معاصر می‌پرسیم که، «آن‌ها چطور خود را به اینجا و اکنون، متصل می‌کنند؟»
هر کدام از این هفت هنرمند، در خلال یک سخنرانی، و با معرفی برخی از آثارشان در نسبت با پرسش مطرح شده، پروژه فکری و مسیری را که طی کرده‌اند، با ما در میان می‌گذارند.

نشست-اول-2

در نشست اول از دوره‌ی دوم رویداد «مربوطیت»، با حضور مهران مهاجر (عکاس و مترجم)، از خلال روابط بین آثار و چیزهای گوناگون و با تاکید بر اینجا و اکنون، معناهای ساخته شده در آثار ایشان را مورد بررسی قرار می‌دهیم. در این نشست، هادی آذری به بازنمایی پروژه فکری مهران مهاجر از نگاه خود می‌پردازد.

سخنران: مهران مهاجر

تاریخ برگزاری: ۲۸ مهر ۱۴۰۲

ساعت: ۱۷:۳۰

میزبان: هادی آذری

کیوریتورها: علیرضا تغابنی / سعید احمدیان / امیر نجفی

نشست-دوم-2

شهریار توکلی (عکاس) در نشست دوم از فصل دوم مربوطیت، از “عکاسی نکردن” به عنوان بخشی از کنش خود به وضعیت معاصر یاد می‌کند. این نشست با همراهی مهدی وثوق‌نیا به عنوان میزبان برگزار شد.

سخنران: شهریار توکلی

تاریخ برگزاری: ۲۴ آذر۱۴۰۲

ساعت: ۱۷:۰۰

میزبان: مهدی وثوق‌نیا

کیوریتورها: علیرضا تغابنی / سعید احمدیان / امیر نجفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تهران، میدان آزادی، بزرگراه لشگری، کارخانه نوآوری آزادی، کارگاه هفت‌و‌هشت، کانون معماران معاصر


شماره تماس : ۰۹۹۳۰۷۱۸۰۳۷
کد پستی : ۱۴۶۶۷۱۳۸۴۴
ایمیل واحد آموزش education@caai.ir
ایمیل کانون : info@caai.ir