نام دوره :

نظم اشیاء

برگزار شده در :

مرداد ۱۴۰۲

تعداد جلسات :

۱۲ جلسه

در دوره‌ی حاضر، قصد داریم با رویکرد مشاهده، شناخت و تحلیل فرم‌ها و حجم‌ها در گام نخست، و توجه و تمركز بر آثار و سنت‌های تصویری و طراحی ایرانی در گام دوم،  به “طراحی اشیاء” بپردازیم.

آنچه ما به طور کلی در‌‌باره فرم، ریتم، حجم و فضا در ذهن داریم، مستقیم یا غیرمستقیم وابسته به تعاریف و مفاهيم بنیادین و تثبیت‌شده دوران مدرن (به ویژه مدرسه باوهاوس) و گرایش‌های مابعد آن است که خود این مفاهيم نیز در بسیاری از موارد با برداشت‌های شخصی و یا در ترکیب با گرایش‌های دیگر آموزش داده می‌شوند.

از‌این‌رو، در مرحله نخست مروری بر این مفاهيم خواهیم داشت. سپس، تلاش خواهیم کرد تا مبادی، الگوها و ساختارهای اصلی در طراحی ایرانی را کشف و بازشناسی کنیم و پس از دسته‌بندی‌شان، به تطبیق و مقایسه آنها بپردازیم. در گام بعدی، آنها را به عنوان منبع اصلی و نقطه شروع طراحی با هدف طراحی اشیاء در نظر خواهیم گرفت و نهایتا اشیایی امروزین طراحی خواهیم کرد که ملهم و متأثر از این الگوها و ساختارها باشند.

محصول دوره شامل یک محصول نهایی (شی) به همراه دفترچه‌ای در بردارنده گزارشات، تحقیقات، طرح‌های مقدماتی و  تحلیل‌های مربوط به محصول نهایی است که شناسنامه محصول خواهد بود و طراحی آن بخشی از محصول نهایی دوره است.

 

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “نظم اشیاء”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره های مرتبط

تهران، میدان آزادی، بزرگراه لشگری، کارخانه نوآوری آزادی، کارگاه هفت‌و‌هشت، کانون معماران معاصر


شماره تماس : ۰۹۹۳۰۷۱۸۰۳۷
کد پستی : ۱۴۶۶۷۱۳۸۴۴
ایمیل واحد آموزش education@caai.ir
ایمیل کانون : info@caai.ir