هنرمند فرامفهومی

آزاده اخلاقی هنرمند فرا مفهومی، با گرایش به عکاسی، ویدیو-آرت و ساخت فیلم کوتاه است. او دانش آموخته‌ی دانشگاه آر.ام.آی.تی ملبورن استرالیا است. آزاده بین سال های ۱۳۸۴ و ۱۳۸۷ به عنوان دستیار عباس کیارستمی و منیژه حکمت فعالیت داشته و تعدادی فیلم کوتاه نیز تهیه کرده که در جشنواره‌های متعددی همچون: موزه‌ی هنر برکلی، پوسان و اسلو به نمایش گذاشته شده است. او از سال ۱۳۸۸ به هنرهای مفهومی و عکاسی استیج علاقه‌مند شد. آزاده فینالیست جوایز سوورین در سال ۱۳۹۵ است. او همچنین برنده‌ی جایزه سوم مسابقه‌ی عکاسی زیستگاه سازمان ملل در سال ۱۳۸۸، لندن بریتانیا است. مجموعه‌ی «به روایت یک شاهد عینی» توجه داخلی و خارجی را به دنبال داشت. اخلاقی در نمایشگاه‌های متعددی در ایران، ترکیه، فرانسه، هند، استرالیا، انگلستان و ایالات متحده شرکت کرده است. آزاده در تهران و ملبورن زندگی و کار می‌کند.

حوزه فعالیت

آزاده اخلاقی در رشته علوم رایانه‌ای تحصیل کرده اما به خاطر فعالیت و موفقیت چشمگیرش در زمینه هنرهای مفهومی شناخته شده‌است. او از سال ۸۰ تاکنون نمایشگاه‌های مختلفی در ایران، ترکیه و استرالیا برگزار کرده‌است.
جایزه بین‌المللی «اسکان» سازمان ملل UNHABITAT در حوزه عکاسی
فیلم‌های کوتاه این هنرمند در جشنواره‌های اسلو و پوسان نمایش داده شده‌اند و مورد استقبال قرار گرفته‌اند.
جایزه نخست و تقدیر به عنوان ارائه دهنده بهترین اثر در مسابقه «زنان و زندگی شهری».
«به روایت یک شاهد عینی» یکی از عظیم‌ترین پروژه‌های عکاسی است که در چند سال گذشته در ایران انجام شده‌است. حاصل این پروژهٔ سه ساله که با تحقیق بسیار همراه بود، ثبت هفده فریم با اجرای بسیار عالی و دقیق با جزئیات است.
این هنرمند صحنه مرگ اشخاصی را به تصویر کشیده که از صحنه مرگ آن‌ها هیچ گونه تصویری ثبت نشده‌است.
«به روایت یک شاهد عینی» شامل ۱۷ مرگ در تاریخ معاصر ایران است.

جلسه چهارم

آزاده اخلاقی

تهران، میدان آزادی، بزرگراه لشگری، کارخانه نوآوری آزادی، کارگاه هفت‌و‌هشت، کانون معماران معاصر


شماره تماس : ۰۹۹۳۰۷۱۸۰۳۷
کد پستی : ۱۴۶۶۷۱۳۸۴۴
ایمیل واحد آموزش education@caai.ir
ایمیل کانون : info@caai.ir