گرافیست و مدیر هنری، سخنران نشست هفتم مربوطیت

رضا عابدینی طراح گرافیک و مدیر هنری معاصر ایرانی است. او فارغ‌التحصیل رشته طراحی گرافیک از هنرستان هنرهای تجسمی پسران تهران و لیسانس نقاشی از دانشگاه هنر تهران است و فعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۶۸ آغاز کرده‌است. فعالیت‌های او بر طراحی گرافیک از جمله طراحی پوستر، نشانه و کتاب با تأکید بر روش تایپوگرافی متمرکز است

حوزه فعالیت

او تاکنون چندین جایزه ملی و بین‌المللی را برای آثارش دریافت کرده‌است. بعداً یک کارهایی هم کرده از جمله در سال ۱۳۸۵ (۲۰۰۶ م)، جایزه صد هزار یورویی پرنس کلاوس هلند را از آن خود کرد. نمایشگاه آثارش نیز در ۲۱ آذر (۱۲ دسامبر) همان سال در آمستردام گشایش یافت.طرح روی جلد کتاب پرفروش ما چگونه ما شدیم، نیز اثر اوست.
هویت بصری چرم درسا و نقوش دال به کار رفته در طراحی های این برند توسط رضا عابدینی طراحی شده است. عابدینی این طراحی ها را از موتیف های اصیل هنر ایرانی و الگوی بصری شمسه الهام گرفته است.
رضا عابدینی در آبان‌ماه سال ۱۳۹۴ پس از چند سال دوری از وطن با نمایشگاه «طراحی‌خط» در گالری آب/انبار باز هم حضوری قابل توجه داشت. طراحی‌خط، مجموعهٔ هشتاد و نه اثر از رضا عابدینی است که در مرز میان طراحی و خط (نوشتار) قرار دارد و از دلبستگی طولانی و عمیق او به این هر دو خبر می‌دهد. او سعی دارد با تکیه بر تایپوگرافی و حروف فارسی به فرمالیزم برسد.

جلسه هفتم

رضا عابدینی

تهران، میدان آزادی، بزرگراه لشگری، کارخانه نوآوری آزادی، کارگاه هفت‌و‌هشت، کانون معماران معاصر


شماره تماس : ۰۹۹۳۰۷۱۸۰۳۷
کد پستی : ۱۴۶۶۷۱۳۸۴۴
ایمیل واحد آموزش education@caai.ir
ایمیل کانون : info@caai.ir