نام دوره :

Rethinking Modularities [Re-M] / Emergent role of patterns in future design

مدرس :

آرین حکیمی

همکار آموزشی :

نریمان نجاتی – فربد لطفی‌نژاد

برگزار شده در :

مهر۱۴۰۲

تعداد جلسات :

۱۰ جلسه

الگوها در طبیعت، قوانین قابل مشاهده‌ای هستند که در بسترهای گوناگون نمایان می‌گردند. تقریبا تمامی پدیده‌های هستی از الگوهای خاص هندسی پیروی می‌کنند و از این منظر می‌توان به وجود زبان ریاضی و هندسی در جهان هستی قائل شد. بیش از هزاران سال است که بشر به وسیله‌ی ریاضی در تلاش برای توضیح نظم در طبیعت، کشف و تشریح رفتارهای انتزاعی آن است.

هندسه در طراحی، با تمرکز بر ترکیب اشکال به بهینه‌سازی ساختارها می‌پردازد. از لحاظ تاریخی، استفاده از هندسه و ریاضیات برای توصیف فرم ساخته شده، همواره به عنوان مبنایی مشترک برای تعریف ارتباط بین فرآیندهای طراحی، ساخت و مونتاژ مورد استفاده قرار گرفته است.

ورکشاپ [ReM] در پی شناخت اولیه‌ از الگوها، بازکشف پتانسیل‌های آن و توسعه‌ی ظرفیت تفکر درباره‌ی هندسه‌های پیچیده است. متدولوژی طراحی به‌کار‌گرفته‌شده در این دوره آموزشی سعی بر آن دارد تا با استفاده از روش طراحی جزء به کل، به تعریف یک سیستم پیچیده از اجزای تشکیل‌دهنده آن بپردازد. نتیجه‌ی این مطالعات، در یک روند بینارشته‌ای طراحی متشکل از معماری و شهرسازی، معماری داخلی، طراحی منظر، طراحی صنعتی، طراحی گرافیک و فشن آشکار می‌گردد.

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “Rethinking Modularities [Re-M] / Emergent role of patterns in future design”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره های مرتبط

تهران، میدان آزادی، بزرگراه لشگری، کارخانه نوآوری آزادی، کارگاه هفت‌و‌هشت، کانون معماران معاصر


شماره تماس : ۰۹۹۳۰۷۱۸۰۳۷
کد پستی : ۱۴۶۶۷۱۳۸۴۴
ایمیل واحد آموزش education@caai.ir
ایمیل کانون : info@caai.ir